iNetDoc

کامل ترین منبع دانلود مقاله و تحقیق

گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر شرکت ملی حفاری

نوع : word - قیمت :10000 تعداد صفحه : 21

بخشی از کارآموزی : 

تاريخ صنعت حفاري در ايران

كشور ايران يكي از با سابقه ترين كشورهاي استخراج كننده نفت و گاز است. عمليات اكتشاف نفت و گاز در سال 1280 شمسي در نواحي غرب كشور آغاز شد و درنواحي جنوبي كشور ادامه يافت. بدنبال چند سال تلاش مستمر در سال 1287 هجري شمسي، اولين چاه اكتشافي و قابل بهره برداري در منطقه مسجد سليمان حفاري و به نفت رسيد.

سپس عمليات كاوش براي كشف مخازن جديد در ديگر مناطق ادامه يافت و در پي آن حوزه هاي نفتي هفتكل، آغاجاري، گچساران، پازنان و نفت سفيد كشف شد و مخازن بسيار غني و مهم ديگري نظير ميادين لالي، اهواز، بينك، بي بي حكيمه، مارون و كرنج نيز كشف و به بهره برداري رسيدند.

سال 1288 شمسي، اكتشاف، استخراج و صدور نفت در اختيار دول خارجي قرار گرفت و سال هاي بسياري نفت ايران سرچشمه ترقي، رشد صنايع و شكوفايي اقتصاد كشورهاي غربي بويژه انگليس و آمريكا شد؛ در اين ميان نه تنها چيزي عايد ايران نشد بلكه سرچشمه بسياري از بلايا و آشفتگي هاي اقتصادي، اجتماعي و سياسي كشور شد.

در پي ارتقاء آگاهي سياسي و مبارزات حق طلبانه مردم ايران، بخشي از فرايند اكتشاف توليد و بهره برداري از مخازن نفت وگاز ملي اعلام شد؛ ولي صنعت حفاري به دليل حساسيت و ويژگي آن هم چنان در تسلط بيگانگان باقي ماند، بطوري كه شركت هاي خارجي پس از ملي شدن صنعت نفت نيز حاضر نبودند تسلط و نقش كليدي و كنترل خود را در اين بخش از دست بدهند.

اين دوره تا سال 1357 طول كشيد. غارت گري و چپاول منابع نفتي از طريق عقد قراردادهاي استعماري از شاخص هاي مهم اين دوره از حيات صنعت حفاري كشور است.

پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران در سال 1357، موجب دگر گوني و تحولات بنيادين در نهادهاي فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و سياسي كشور و به تبع آن صنعت نفت و حفاري شد كه امروزه ثمره آن را مي توان به وضوح مشاهده كرد.

خلع يد كامل از بيگانگان در صنعت نفت، رشد و توسعه روز افزون در بخش هاي فني- مهندسي، استحصال صيانتي نفت و گاز از مخازن و استقلال و خودباوري را مي توان از ويژگي هاي اين دوره از تاريخ صنعت نفت كشور برشمرد.

تاسيس شركت ملي حفاري ايران

شركت ملي حفاري ايران، مولود انقلاب اسلامي و نخستين نهاد صنعتي در اول دي ماه 1358 به فرمان بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران؛ حضرت امام خميني(ره) تاسيس شد و فعاليت خود را با 6 دستگاه حفاري آغاز كرد.

 

شرح وظايف در محل کاربینی:

طبقه اول که من درآنجا بودم مربوط به امور بايگاني و گرفتن سفارشات تبلیغاتی برای چاپ و طراحی وب سایت و یا بنرها در ابعاد گوناگون  بود . در آن شرکت که فعالیت می کردم 30 کامپیوتر وجود داشت.

کار من در آنجا ثبت اسناد در کامپیوتر و گرفتن بعضی کارهای سفارشاتی بود.من حدود دوالي سه روز کارم همين بود, بعد چون رشته من کامپيوتر بود و ميتوانستم با برنامه هاي ديگري  کار بکنم کار من در يک بخش نبود و به تدریج توانستم در قسمت های بهتری از شرکت فعالیت کنم و استعداد های خود را شکوفا کنم .

بعد از چند روز فعالیت در بخش های کوچکتر و آسان تر توانستم بالاخره با کار خوبم در آن شرکت درجه

کاری خودم را در آن شرکت ارتقاء داده و به جمع طراحان وب سایت و امور گرافیکی دیگر بپیوندم و در کنار آنان کمی با نرم افزار طراحی وب سایت که فرانت پیج نام داشت و در کارهای طراحی ,وب سایت مختلف از آن نرم افزار استفاده میکردند آشنا شدم این مساله برای من خیلی جذاب و خوشحال کننده بود زیرا تا کنون من برای طراحی سایت های آموزشی و درسی خودم فقط با نرم افزار طراحی Dream Weaver کار کرده بودم و این تازگی اثر بسیار خوبی در من گذاشت با این که تا حالا با این نرم افزار کار نکرده بودم ولی خیلی سریع مراحل دقت و یادگیری آن را پشت سر گذاشته و توانستم بعد از گذر چند روز در نوشتن برنامه ها و سورس کد دیتای طراحی سایت دخالت مستقیم داشته و در نوشتن برنامه ها با طراحان محترم آن شرکت همکاری کنم چون برای اولین بارم بود که با این نرم افزار کار می کردم یک مقدار برایم سخت بود به همین خاطر در  زمان هایی که طراحان با این نرم افزار کار می کردند نهایت دقت و کنجکاوی را در آموختن و یادگیری این مباحث از خودم نشان دادم  .

 

 

 

 

 

 

 

طراحی سایت برای شرکت های تبلیغاتی به کمک نرم افزار Front Page

 

من در طراحی یک وب سایت تبلیغاتی سفارش داده شده توسط یک شرکت دیگر هم به طراحان کمک کردم و هم مجموعه آموخته های خودم را در مورد این نرم افزار نوشتم . در قسمت اول وب سایت بایستی طبق سفارش جدولی طراحی گردد و اطلاعات داده شده توسط شرکت در آن ثبت گردد براي ايجاد جدول از منوي table گزينه ي insert و سپس table  را انتخاب مي كنيم . پنجره اي با عنوان insert table باز مي شود كه مختص طراحي و تغييرات جدول مي باشد كه شامل يكسري گزينه مي باشد نظير:

- قسمت Size :

كه شامل دو قسمت Rows و Columns مي باشد . اين گزينه تعيين كننده ي تعداد سطر و ستونهاي جدول مي باشد . گزينه ي Rows نشان دهنده ي تعداد سطر و گزينه ي Columns نشان دهنده ي تعداد ستون جدول مي باشد .

- قسمت Layout

اين قسمت شامل پنج گزينه مي باشد كه به شرح تك تك آنها مي پردازيم :


• سربرگ General :


- Location : اين قسمت آدرسي كه صفحه ي جاري در آن قرار گرفته است را نمايش مي دهد .


- Title : عنوان صفحه .

- Page Description : اين قسمت مربوط به توضيحاتي خاص در روي وب سايت است . همانطور كه مي دانيك كاربران اينترنت در صورتي كه آدرس مشخصي از وب سايت مورد نظر نداشته باشند آنرا توسط موتورهاي جستجو Search مي كنند . توسط اين قسمت مي توان تا 250 كاراكتر توضيحاتي راجع به وب سايت نوشت تا در صورت جستجوي آن قسمت توسط كاربر ، دقت جستجو در مورد سايت مورد نظر بالا رود .

- Keywords : اين قسمت مربوط به كلمات كليدي در سايت است . در واقع تعيين مي كنيم كه كلمات كليدي در وب سايت ما براي موتورهاي جستجو كدام است . موتور جستجو روي اين كلمات كليدي هم عمل Search انجام مي دهد . در اينجا مي توان تعداد نامحدودي كلمه تعريف كرد .

ضمن اينكه بايستي در فاصله ي بين كلمات از علامت كاما استفاده كرد .


- Base Location : همانطور كه از نامش پيداست آدرس پايه ي يك وب سايت مي باشد . در واقع همان آدرس دامين سايت .


- Default target frame : تعيين مسير و آدرس باز شدن فريمها- Page Direction : تعيين طراز صفحه . همانطور كه مي دانيم طراز بندي صفحات بدو صورت مي باشد . از راست به چپ و از چپ به راست . در اين قسمت بسته به نوع زبان به كار برده شده در وب سايت تراز صفحه را تعيين مي كنيم .

- Background Sound : در صورتيكه بخواهيم زمينه ي وب سايت خود را صدا گذاري كنيم ، موزيك مربوطه را از مسير مورد نظر انتخاب مي كنيم .

- Loop : براي تعيين تعداد دفعات تكرار موزيك در صفحه

 

توانستم نحوه تهيه نامه اداري را نيز ياد بگيرم

هر نامه اداري داراي پنج جزء بشرح زير مي باشد :
1-سرلوحه
2-عنوان گيرنده ، فرستنده ، موضوع نامه
3-متن نامه
4-مشخصات امضاء كننده نامه
5-گيرندگان رونوشت
اينك بشرح هر يك از اجزاء بالا مي پردازم :1- سرلوحه :

-آرم جمهوري اسلامي ايران سمت راست يا بالاي نامه .
-نام سازمان اصلي زير آرم و نام واحد يا اداره
وابسته زير نام اصلي .
-تاريخ در سمت چپ
-شماره در سمت چپ
-پيوست در سمت چپ

2- عنوان گيرنده ، فرستنده ، موضوع نامه :

الف : عنوان گيرنده
عنوان گيرنده كه با كلمه ( به ) در نامه مشخص ميشود عبارت است از :
نام شخص يا موسسه اي كه نامه براي او فرستاده ميشود.

ب : عنوان فرستنده
عنوان فرستنده كه با كلمه ( از) در نامه مشخص ميشود عبارت است از :
نام شخص ، موسسه ، سازمان و يا واحد سازماني كه نامه از طرف آن نوشته ميشود.

ج : موضوع نامه
موضوع نامه عبارت است از عبارت كوتاه و گويايي كه مبين محتواي نامه باشد. (يعني متن نامه درباره چه موضوعي مي باشد ).

 نوع فایل : word
اندازه فایل : 21
قیمت : 10000
خرید