iNetDoc

کامل ترین منبع دانلود مقاله و تحقیق

سوئیچ و روتر در شبکه های کامپیوتری

نوع : word - قیمت :3000

بخشی از مقاله :

چکیده

رشد روزافزون ارتباطات از طرفی و گسترش فناوری دیجیتال از طرف دیگر باعث به وجود آمدن تجارتی پرسود در زمینه تجهیزات شبکه شده است. در صورتی که در کشور ما کمتر تلاشی برای وارد شدن به این بازار صورت گرفته است عدم وجود دروس عملی مرتبط با ساخت تجهیزات شبکه را می‌توان از علل این امر بر شمرد. هدف این مقاله معرفی پلتفورم نوظهور NetFPGAبرای استفاده در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور جهت تسهیل در امر آموزش ساخت سیستم های شبکه می باشد.این پلتفورم امکان طراحی، عیب یابی و پیاده سازی سخت افزارهای پیچیده شبکه از جمله سوئیچ ها و روترها را برای دانش آموزان و محققان فراهم می کنند.

 

مقدمه

 روتر یکی از اجزای مهم در شبکه های بزرگ و پیچیده می باشد. که در لایه Network یا همان لایه ۳ کار می کند. چون در لایه سوم کاربرد می کند به همین دلیل می‌توانید IP مبدأ و مقصد بسته ها را ببینید. از طرفی در روتر جداول مسیریابی وجود دارد که مشخص شود که برای رسیدن به مقصد نهایی بسته از چه مسیر های میانی باید عبور کند بدین منظور در داخل روتر ها باید از الگوریتم‌هایی برای مسیر دهی استفاده نمود. دو نوع الگوریتم پروتکل مسیر دهی برای تشخیص در روتر ها وجود دارد.

1.انواع پروتکل های مسیر دهی روتر

Ø     پروتکل مسیردهی استاتیک:

 در این نو پروتکل مسیر دهی مسیرها بین روتر ها به شکل دستی نوشته می شود. برای ارتباط دو روتر در سناریوی شکل ۱ به دلیل اینکه سه تاNetID داریم برای هر روتر باید یکroute به صورت زیر نوشته شود.نوع فایل : word
اندازه فایل : 6
قیمت : 3000
خرید